Zumba i pilates – coraz bardziej popularne systemy fitness

Fitness

Coraz częściej słyszy się o rozmaitych systemach fitness. Do nich zaliczają się Zumba i Pilates. Są to stosunkowo nowe w naszym kraju systemy.

Zumba to połączenie tańca i fitnessu. Jest to twórcza mieszanina elementów takich tańców jak: mambo, hip-hop, samba, salsa, merengue, soca aż po taniec brzucha czy sztuki walki. Styl ten został opracowany przez słynnego kolumbijskiego tancerza i choreografa Alberta „Beto” Pereza pod koniec XX wieku.

Zumba popularność zdobyła głównie przez swoją prostotę (kroki są nieskomplikowane i proste) oraz ogólny nastrój treningów. To przede wszystkim bardzo radosny i optymistyczny sposób spędzania wolnego czasu, podczas którego można zapomnieć, że się w ogóle ćwiczy i zrzuca wagę. Zumba jest przeznaczona dla każdego, nie ma żadnych restrykcji wiekowych czy zdrowotnych. Jest bardzo dobrym treningiem cardio, pozwala poprawić samopoczucie i ogólny nastrój oraz wyzwala pozytywny nastrój i pogodę ducha.

Drugim z prezentowanych stylów fitness jest pilates. Nazwa pochodzi od twórcy tej formy aktywności ruchowej – Humbertusa Pilatesa. W porównaniu do zumby pilates jest o wiele starszym systemem fitness, bo powstał na początku XX wieku. Pierwotną intencją była pomoc powracającym z rekonwalescencji sportowcom, by łatwiej mogli wdrożyć się do treningu, ale prędko inni przekonali się o jego dobroczynnym wpływie. Obecnie jest to bardzo popularny system treningowy wśród modelek, co jeśli wziąć pod uwagę to, co powiedziane zostało o pozytywnym wpływie tych ćwiczeń na sylwetkę, nie jest żadnym zaskoczeniem.

Obydwa style, czy zumba czy pilates na pewno jest godnym polecenia systemem fitness. Jeśli szukacie dobrego miejsca, gdzie można zacząć swoją przygodę z zumbą czy pilatesem, to polecam tą stroną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *