Trener personalny (nie tylko) dla sportowców

 Personalny trening

Coraz częściej słyszy się o trenerach personalnych. Wśród zawodowych sportowców spotyka się już całe sztaby trenerów, każdy odpowiedzialny za inny typ treningu. W istocie w pracy sportowca odpowiednie dobranie treningu jest kwestią kluczową. Już nie chodzi tylko o rozwój newralgicznych partii mięśniowych dla interesującej nas dyscypliny, ale o stworzenie dogodnego planu treningowego, który zapewniłby nam dodatkową dawkę energii i dobrego samopoczucia, a przy tym zagwarantowałby zminimalizowanie ryzyka kontuzji.

Pomoc trenera personalnego zdecydowanie odciąży nas z często trudnych decyzji dotyczących planu i przebiegu treningu, zaoszczędzi nam sporo czasu na opracowywanie detali, przez co możemy skupić się wyłącznie na naszej formie i przygotowaniach. Nie można tez nie doceniać ogromnego wkładu w postaci wiedzy i doświadczenia, jakie wnosi trener personalny. Trenerzy personalni to świetnie wykształceni ludzie, specjaliści w swojej dziedzinie – ich profesjonalizm z pewnością wiele dobrego nam przyniesie w codziennej pracy nad sobą.

Trzeba tu wspomnieć jeszcze o jednym: o motywacji. Naturalnie, każdy, kto nawet amatorsko trenuje jakąś dyscyplinę, od zarania pracuje nad swoją wytrwałością i bezustanną mobilizacją swych sił, ale też doskonale świadomi jesteśmy swoich braków. Nawet medaliści olimpijscy nie mają jej dosyć, a przecież właściwa motywacja do treningu jest to jedne z największych wyzwań każdego sportowca. Dlatego każda pomoc w tym aspekcie jest na wagę złota. Każdy trener personalny przez miesiące czy lata dochodzi do własnej metody motywowania swoich podopiecznych. Na pewno warto spróbować takiej formy dopingu, dla niejednego sportowca, takie wsparcie okazało się przełomowe.

O szczegółach dotyczących wyboru trenera personalnego przeczytacie w tym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *