Piłka wodna

Wśród dyscyplin rozgrywanych w wodzie nie ma wielu ofert dla miłośników sportów zespołowych. Oczywiście, można próbować grać w różne gry na własnych zasadach, ale jeśli ktoś chciałby uprawiać sport uznawany oficjalnie to jedynym rozwiązaniem pozostaje gra w piłkę wodną. Ta dyscyplina nie jest bardzo popularna w naszym kraju, być może pora to zmienić.

Piłka wodna szczególnie popularna jest na Bałkanach i w basenie Morza Śródziemnego. W naszym kraju organizowane są zawody na szczeblu ekstraklasy, ale liga liczy zaledwie kilka drużyn, co na pewno nie przyczynia się do rosnącej popularności tego sportu. A szkoda, bo piłka wodna jest dyscypliną bardzo widowiskową, a jej czynne uprawianie łączy w sobie pływanie i elementy ruchu w wodzie, co świetnie wpływa zarówno na sylwetkę jak i na poprawę wydolności całego organizmu.

Piłka wodna nie jest dyscypliną wymagającą dużej ilości sprzętu. Najważniejszy jest, oczywiście, basen. Powinien mieć głębokość minimum 180 cm i posiadać wymiary 20 x 30 metrów. Bramki do gry w piłkę wodną mają wymiary 3 x 0,9 metra. Do meczu potrzebujemy jeszcze tylko odpowiedniej piłki. W meczu bierze udział 14 zawodników – po jednym na bramce i sześciu w polu w obu drużynach. Zasady są proste, wygrywa ten, kto zdobędzie większą liczbę bramek.

Piłka wodna to dyscyplina kontaktowa, należy zatem szczególnie uważać podczas prób odebrania przeciwnikowi piłki. Nie trudno w takich chwilach popełnić jakiś błąd, a to może okazać się przyczyną prawdziwego nieszczęścia. Najlepiej unikać tego rodzaju przykrych sytuacji i nie dawać nikomu okazji do popełnienia tego rodzaju niebezpiecznego dla zdrowia czynu.

Piłka wodna to przede wszystkim bardzo dobra zabawa, wymagająca jednakże pewnej dyscypliny od wszystkich jej uczestników. Gra w wodzie nie jest wcale tak prosta, jak można by sądzić z oglądanych w internecie zdjęć z zawodów tej dyscypliny. Mnóstwo tematów do żartów może pojawić się po takim meczu, bo liczba dziwnych pomyłek może być naprawdę spora. Trzeba być także przygotowanym na spory wysiłek fizyczny, ale tej kwestii raczej nie trzeba przypominać. Gra w piłkę wodną to przede wszystkim doskonała zabawa dla całej rodziny i grupy znajomych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *