Frisbee

Frisbee mało znana gra zespołowa.

 

Pierwsze latające talerze można było zauważyć w Roswell w 1947 ale my dziś będziemy mówić o dość nowej grze zespołowej dla ludzi, jej początki wzięły się z „psiej zabawy”- Frisbee dog. Można śmiało powiedzieć, że polskim odpowiednikiem jest rzucanie kijem lub piłeczką podczas zabawy z czworonożnym pupilem, nasz latający plastikowy talerz daje jednak o wiele więcej możliwości i zabawy, dzieję się tak za sprawą różnicy ciśnienia wytwarzanej pod i nad specjalnie wyprofilowanym dyskiem.FrisbeeMałym nakładem sił a praktycznie samym energicznym ruchem nadgarstka „rzucamy” nasz talerz do partnera po drugiej stronie boiska i podziwiamy jak pięknie sunie w powietrzu niczym ufo na niebie z filmów science fiction.

Fd

Prosta zabawa dla każdego niezależnie od wieku, która polega na rzucaniu łapaniu dysku stworzono do niej kilka gier takich jak wcześniej wspomniany: Frisbee dog oraz Disc golf, Freestyle frisbee, Ultimate frisbee.

Disc golf

Disc golf przypomina standardowego golfa, musimy trafić do naszego „dołka” na zdjęciu poniżej w jak najmniejszej ilości rzutów im dalej startujemy od koszyczka i więcej przeszkód terenowych jest po drodze tym więcej frajdy.

discgolf

Nawet wypracowując sobie trasę na pamięć za każdym razem musimy uwzględnić inaczej wiejący wiatr który ma olbrzymi wpływa na trajektorię lotu naszego dysku, z czasem załapiemy pod jakim kątem należy rzucać,z wiatrem czy pod wiatr tak by dysk leciał jak najbliżej naszego miejsca docelowego.

Freestyle frisbee

Freestyle frisbee jest to klasyczna gra urozmaicona o różne niestandardowe ewolucje jakie nam przyjdą do głowy przy rzucaniu bądź łapaniu dysku w efektowny sposób, samym krążkiem też możemy kręcić na palcu jak piłką do kosza, podbijać żonglować itp.

Ultimate frisbee

Ultimate frisbee,  gra zespołowa z użyciem frisbee ma w sobie elementy piłki ręcznej, rugby, koszykówki. W grze nie ma podziału na płeć grają w jednej drużynie zarówno kobiety jak i mężczyźni. Co ciekawe w grze nie ma sędziów, gracze sami przestrzegają zasad biegając za talerzem po boisku.

Budowa Frisbee

Frisbee dysk o średnicy 20- 25 cm z różnym poziomem twardości materiału z jakiego został wykonany najczyściej jest to plastik. Wszystko ma to wpływ na jego zachowanie podczas lotu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *