Bramki do piłki nożnej

Odkąd mapa Polski zaczęła się zagęszczać punktami oznaczającymi wybudowane w ostatnich latach orliki i ośrodki sportowe tworzonymi między innymi dzięki funduszom unijnym, wzrosło zainteresowanie sprzętem używanym na boiskach. Każdy nowo powstały orlik wyposażony jest co najmniej w zaplecze do piłki nożnej, siatkowej i koszykowej.

Istnienie takiego sportowego boiska mijałoby się z celem, gdyby nie miało bramek do piłki nożnej- futbol wciąż króluje, jako jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych, także w Polsce. Na rynku sprzętu sportowego znajdziemy wielu producentów, którzy oferują bramki- od tych zupełnie profesjonalnych, które niczym nie różnią się od bramek używanych podczas trwania najważniejszych imprez futbolowych, aż po małe, dedykowane młodym adeptom piłki nożnej bramki, które są bardziej dostosowane do możliwości początkujących piłkarzy.

Każda bramka do piłki nożnej z kategorii „profesjonalne” powinna posiadać normę FIFA. Bardzo popularnym materiałem, który używany jest do budowy szkieletu jest wzmocniony profil aluminiowy, ożebrowany w owalnym kształcie, a słupki i odciągi do siatki mocowane są za pomocą tulei. Rama, która mocuje siatkę do podłoża jest połączona zawiasem do słupków, przy czym mocowanie siatki do ramy dolnej jest możliwe dzięki małym haczykom. Głębokość takiej bramki to 200 cm- zarówno na górze jak i na dole, wysokość 244 cm, a szerokość to 732 cm. Taka bramka do piłki nożnej jest sporym wydatkiem, ceny zaczynają się nieco powyżej 3000zł. Podobne wymiary ma bramka treningowa- z tą różnicą, że głębokość różni się na górze i na dole i wynosi odpowiednio: 120 cm oraz 150 cm. Żeby ułatwić przenoszenie i magazynowanie bramki treningowej, łuki często są składane, ten rodzaj sprzętu również wykorzystuje technologię haczyków i mimo, iż jest wersją treningową profesjonalnej bramki do piłki nożnej powinien także posiadać normę FIFA.

Z uwagi na to, że to, co profesjonalne, często wiąże się z dużymi kosztami, myśląc o wyposażeniu boiska sportowego warto przejrzeć sprzęt do piłki nożnej przeznaczonej dla młodszych stażem zawodników. Bramka do piłki nożnej młodzieżowa również powinna być zatwierdzona przez FIFA, jej konstrukcja i materiały, z których jest wykonana często są takie same jak w przypadku profesjonalnych bramek, z tą różnicą, że jest ona po prostu mniejsza- głębokość: 100cm/120cm lub 120cm/150cm- góra/dół, wysokość 200 cm, szerokość 500 cm. Bramka do piłki nożnej młodzieżowej produkowana jest także w wersji treningowej, która umożliwia łatwe przenoszenie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *